włoska restauracja Kraków centrum

Wyjątkowa włoska kuchnia
Chcesz smacznie zjeść? Pośród licznych opcji, jakie daje kuchnia europejska na główną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, kolorów oraz duża dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom restauracja włoska, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie posiłki

Makarony to baza włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. włoskie przepisy Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że makarony można jeść codziennie.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, focaccia, piada oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film