Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite oraz niejednokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są w gruncie rzeczy smaczne i warte paru kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami jakie spożywają na co dzień jest chleb i lokalna kiełbacha.

restauracje Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z fenomenalnego chleba i smakowitych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o nowe smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej lokalnej kuchni?

restaurants main market square krakow

Najbardziej zwyczajnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odszukać w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, nieraz egzotycznych potraw.
•    Oprócz standardowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje i cieszyć się tymi schematycznymi smakami na co dzień.