restauracja włoska Bianca Kraków

Autentyczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują równie pyszne dania – tortellini, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku cechom: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie można znaleźć również mniej typowe włoskie dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i jedzenie z wielu części Włoch. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina z Włoch

Jakakolwiek knajpka włoska, która pretenduje do bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może ignorować wina. Obiad w charakterze włoskim koniecznie musi obejmować też wino. Odrobina białego wina to dla Włocha standard. czytaj Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia i nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako klasycznie włoska, powinna mieć szeroki wachlarz win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która umie podać nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film