Mięśnie kegla ćwiczenia

Coraz więcej dam, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

ćwiczenia mięśni dna miednicy

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o własnych komplikacjach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż obszerny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć wybitnie ekspresowo po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym odpowiedniej, bowiem ćwiczenia dają wtenczas lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, bardzo ważną kwestią są także treningi oddechowe, które wypada następnie jak przeważnie powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest przede wszystkim paniom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo szybko pozwala ona powrócić do normy i czuć się odpowiednio. Sporo pacjentek deklaruje, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu czy też niedogodności bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.